Z atlasem drogowym

nawigacja NaviExpert https://traffic.naviexpert.pl/remonty/radom/

Robimy teraz dość duży skok do przodu i znajdujemy się w czasach całkiem współczesnych. Lata mijały, a umiejętności ludzkie w zakresie tworzenia map doskonaliły się w szybkim tempie. Ważnym przełomem było stworzenie technologii, dzięki którym możliwa stała się obserwacja Ziemi z kosmosu. Satelity wkrótce odegrały jeszcze większą rolę w dziedzinie nawigacji, o czym napiszemy za moment. Póki co to zdjęcia wykonane z ogromnej wysokości okazały się przydatne kartografom. W oparciu o nie można było graficznie przedstawić dowolny teren, z większą niż kiedykolwiek wcześniej precyzją.

 

Mapy, z których korzystamy obecnie są publikowane w internecie. Jednym kliknięciem możemy zastąpić wykreowaną grafikę oryginalnymi fotografiami satelitarnymi, co pozwala się jeszcze lepiej zorientować w terenie, o który chodzi. Jeszcze zanim pojawiły się takie opcje, świetna już znajomość kartografii posłużyła wydawaniu atlasów drogowych. Były one przeznaczone dla kierowców. Zawierały precyzyjny schemat aktualnej sieci połączeń drogowych pomiędzy tysiącami miejscowości. Uproszczone plany miast pozwalały łatwo zorientować się w drogach wylotowych i kierować się we właściwą stronę.

 

Remonty dróg i modernizacja infrastruktury sprawiały, że atlasy szybko się dezaktualizowały. Należało regularnie wydawać nowe, aby użytkownicy mieli dostęp do świeżych danych. Nie da się jednak ukryć, że szeroko rozumiane mapy nie spełniały wszystkich oczekiwań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *